Her elektronik cihazda olduğu gibi klimalarda da belirli bir süre kullanımın ardından arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Bakım işlemlerinin aksatılması, kullanım kılavuzunda yer alan talimatlara uyulmaması ya da uzun süre kullanımdan kaynaklanan arızalar bazen hemen tespit edilebildiği gibi bazı arızaları fark etmek de zaman alabilir. Ancak önemli olan, klimanın bir arızasının olduğunun fark edilmesi itibariyle hemen teknik servis ile irtibata geçmektir. Yalnızca teknik personeller tarafından gerçekleştirilmesi gereken tamir işlemleri sayesinde zor durumda kalmaktan kurtulabileceğiniz gibi klimanızın kaybetmenize de engel olabilirsiniz.

 

Klimanın hiç çalışmadığını fark ettiğinizde öncelikle elektrik sisteminde bir aksaklık olup olmadığı kontrol etmeniz gerekmektedir. Bazen dalgınlık halinde elektriklerin kesik olmasını fark etmeyip klimasının arızalandığını düşünen kişiler ile karşılaşılabilmektedir. Böyle bir durum söz konusu değil ise yapılması gereken ikinci iş, klimanın kumandasının kontrol edilmesidir. Kumanda kaynaklı sorunlar da klimanızda bir arıza olduğunu düşünmenize neden olabilir. Bu iki sorun da mevcut değil ise klimanız gerçekten arızalanmış denebilir. Bu noktadan sonra devreye muhakkak profesyonel bir kişi girmeli ve klima ona teslim edilmelidir.

 

Teknik personel klimanın arıza tespiti için bulunduğunuz yere geldiğinde yapacağı bazı denemeler ile kısa süre içerisinde arızanın neyden kaynaklandığını tespit etmektedir. Bu arızayı gidermek için ise başvuracağı mevcut yöntemleri sizler ile paylaşır ve sizden gelecek onay doğrultusunda tamirat için hemen faaliyete geçer. Klimanın kondansatöründe, rölesinde, ekovatında ya da gaz çıkış hattında arızalanmalar yaşanabilir. Arızanın boyutu ve parçanın kurtarılma ihtimaline göre teknik personel aksiyon alır. Genellikle önce arıza yapan parça yerinden çıkartılarak tamir edilmeye çalışılır. Bu çalışma başarı ile sonuçlanmaz ise bu parçanın yerine yeni ve orijinal bir aparat monte edilerek sorun giderilmeye çalışılır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Arıza ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: