Bundan daha birkaç yıl öncesine kadar lüks sayılan ve sadece belirli yerlerde bulunan klimalar, günümüzde hayatımızın her alanında karşımıza çıkmakta ve adeta diğer elektronik eşyalar kadar yaygın olarak kullanılmaktadır. Klimanın montajı ve bakımı, elektrik bağlantıları ile sistem basıncı nedenleri ile tehlike arz etmektedir. Bu sebeple klima ile ilgili gerçekleştirilecek tüm işlemler sadece bu alanda uzmanlaşmış, kalifiye kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu işleyiş hakkında fikri ve bilgisi olmayan kişiler klimalara daha çok zarar verebileceği gibi kendi güvenliklerini de riske atabilirler. Kişinin tek başına yapabileceği işler nelerdir sorusuna ise ünitelerin yüzeysel temizliği ve filtre bakımı gibi basit işlemler örnek olarak verilebilir. Kalan tüm işlemler kesinlikle uzman teknik personeller tarafından yapılmalıdır.

Arıza yapan klimalar için izlenecek adımlar her durumda için farklıdır. Ancak bazı adımlar her tip klimanın tamiri için aynıdır. Öncelikle klimanın kumandası ile kartı kontrol edilir. Kumandadan kaynaklı bir arıza var ise tuş takımları değiştirilir ya da yeni bir kumanda temin edilir. Sorun karttan kaynaklanıyor ise yerinden çıkartılır ve yerine yeni bir kart monte edilir. Burada önemli olan nokta arızanın tespitinin ardından yeni parçaların doğru şekilde takılmasıdır. Bunun için de teknik personelin konu hakkındaki yetkinliği çok büyük bir etkendir.

Bazı durumlarda klimaların arızaları ünite içlerinde de gerçekleşebilmektedir. Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir. Bunun dışında drenaj boruları ve sistemi de her tamir işleminde muhakkak kontrol edilmelidir. Tüm bu noktalara dikkat edilerek yapılacak işlemler klimanızın tamirinin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: