Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi her tip klimada da mevcut bir kart sistemi bulunmaktadır. Söz konusu kartlar klimaların çalışması sisteminin iskeleti olarak kabul edilmektedir. Oldukça karmaşık yapıda bulunan bu kartların tamiri için katî suretle uzmanlar tarafından teknik destek almak gerekir. Çünkü bu kartların arızalanma sebeplerini anlamak için de bu sebepleri çözüme ulaştırmak için de bu anlamda teknik bilgi ve donanıma sahip olmak gerekmektedir. Ayrıca klimanın çalışma performansına daha büyük bir zarar vermemek ve kısa süre içerisinde mevcut arızalanmayı ortadan kaldırmak için de muhakkak bir uzmana başvurmanız önerilmektedir.

Klimaların genelinde analog tip klima kartları bulunmaktadır. Kart arızası yaşanılan bir klimada tamir için atılacak ilk adım, kartın üzerindeki tüm noktaları tek tek test etmektir. Kart üzerinde yer alan bu ufak parçaların her biri için ayrıca kontrol işlemi gerçekleştirilmez ise sorunun kartın hangi ünitesinden kaynaklandığı tespit edilemez. Bu işlem esnasında da kesinlikle karta enerji verilmemelidir. Aksi takdirde tamir eden kişi için risk teşkil eden durumlar oluşabilir.

Klimaların yanında kullanıcılara teslim edilen kılavuzlar içerisinde bu kartlar ile ilgili şemalar bulunmaktadır. O klima ve klima kartı tipine göre teknik personel şemayı takip ederek de tamir işlemini gerçekleştirebilmektedir. Direnç ölçümü ve akım kontrolü de yapılan klima kartlarının yerine yerleştirilmeden önce deneme yapılması gerekmektedir. Genellikle kondansatörlerin bir bacağı boşa çıkartılarak yapılan bu işlemlerde olumlu sonuç alınırsa klima kartı yeniden klimaya yerleştirilebilir. Ancak bu işlemlerin çoğunluğunun analog kartlar için geçerli olduğunu tekrarlamak gerekir. Dijital programlı kartlarda bu işlemlerin birçoğuna gerek yoktur. Kart zaten programlama cihazında doğrudan test edilebilmektedir. Klima kartı tamiri konusunda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Kar Klima Servisi’ne 7/24 ulaşabilir ve sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Kart Tamiri Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: