Hijyenik Klimalar Hangileridir?Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır. Çalıştırılacağı yerin ihtiyaç durumuna göre bazı fonksiyonları ile kendi türleri arasında değişiklik gösteren bir klima türü de hijyenik klimalar olmaktadır. Hijyenik klimalar mevcut büyüklükleri nedeniyle birçok yerde hijyenik klima santralleri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu tür klimaların, özellikle temizlik konusunda hassasiyet gerektiren, steril koşulların olmazsa olmaz olduğu ameliyathane, gıda, temiz oda, kimya  ve ilaç sanayilerinde kullanıldıkları yaygın olarak görülmektedir.

Hijyenin önemli olması nedeniyle üretimleri esnasında kullanılan materyaller de diğer klima türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Hijyen serisine öze olarak tasarlanan bu klimaların yapımında K profil metaller ile alüminyum karkaslar kullanılmaktadır. Bu sayede klimanın iç kısmında pürüzsüz bir iç yüzey yakalanarak havadaki toz partiküllerinin birikmesi engellenmektedir. Ayrıca tamamen paslanmaz sac ile yapılan paneller ve yine aynı ham maddeden yapılan filtre ve batarya kızakları ile de ortamın hava temizliğinin korunmasına yardımcı olunmaktadır.

Hijyenik klimalar kategorisinde yer alan bu ürünler daha çok steril koridor ile hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde kullanılarak hava akımının düzenli sirkülasyonu sağlanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, hava akımının yüksek olması gerekliliğidir. Hava değişiminin oranı dikkatli bir şekilde düzenlenmez ise hastaları olumsuz yönde etkileyecek sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Hijyenik Klimaların Farkı Nelerdir?

Bu klimaların tasarım süreçlerinde planlanan değişkenlerin sayısı diğer klimalara göre çok daha fazladır. Üretim aşamasında çok fazla hassasiyet ve kontrol gerekmektedir. Üretim esnasında kullanılan tüm parçalar %100 hijyenik olmak durumundadır. Diğer klimalarda kullanılan filtrasyon sistemlerinin daha farklı bir yönteme sahiptirler. En önemlisi de ortamdaki hava akışı seviyesini dengeli bir biçimde korumaya dayalı çalışırlar.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: