Pencere Tipi Klimaların Özellikleri ve BakımıPencere Tipi Klimalar

Bulunulan ortamın ısıtma sistemini desteklemek amacı ile kullanımı tercih edilen klimaların kullanım yerlerine göre çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. O klimanın kullanılacağı alandan klimadan yararlanacak kişi sayısına kadar birçok değişkenden etkilenilerek üretilen çeşitli klimalardan biri de pencere tipi klimalar olmaktadır. Ekonomik açıdan uygun olması nedeniyle klima türleri arasında en çok rağbet gören çeşitlerden biri olan pencere tipi klimalar belirli fonksiyonları ile diğer klimalardan ayrılmaktadır.

Pencere tipi klimaların montajı diğer türdeki klimalara kıyasla oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ancak buradan bu klimaların montajını kendi başınıza yapabileceğiniz anlamı çıkarılmamalıdır. Montajı dışında taşınması da oldukça rahat olan pencere tipi klimalar bir odadan başka bir odaya dahi rahatlıkla sökülüp takılabilmektedir.Hava akışı diğer klimalara göre çok daha sınırlı olan bu klimaların taze hava girişi yine de mümkündür. Pencere tipi klimaların bu gibi avantajlarının yanında çok büyük bir dezavantajı da mevcuttur. O da diğer klima türlerine göre fazla sesli çalışıyor olmalarıdır. Bu nedenle daha uygun fiyatta olsalar dahi birçok kişi tarafından kullanımı tercih edilmemektedir.

Pencere Tipi Klimalar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Pencere tipi olarak adlandırılan bu klimalar ses etkeninin önemli olmadığı büyük alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kullanım alanlarını örneklendirmek gerekirse şöyle bir sıralama yapmak mümkündür:

 • Yüksek Sesli Çalışma Alanları
 • Depolar
 • Şantiyeler
 • Atölyeler
 • Sera ve Hayvan Barınakları

Ortam sıcaklığını istenilen düzeyde değiştirmek için kullanılabilen bu tip klimalarda gürültüden rahatsız olunmadığı sürece istenilen verim alınabilmektedir. Tek üniteden oluştuğu için monoblok olarak nitelendirilebilen bu klimaların montajı için pencere yahut duvarlarda ufak bir montaj yuvası oluşturulmaktadır. Pencere tipi klimanın montajının gerçekleştirileceği duvar mutlak suret ile açık havaya bakıyor olmalıdır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Pencere Tipi Klimaların Özellikleri ve Bakımı

Pencere Tipi Klimaların Özellikleri ve Bakımı” üzerine 3 düşünce

 • Ağustos 8, 2018, 8:59 am
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba ben 12000 btu pencere tipi klima arıyorum yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
  • Mart 13, 2019, 10:40 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba emin bey,
   Sıfır mı 2. el mi almak istiyorsunuz bu konuda sizinle pencere tipi klima için teknik ekibimiz sizinle telefonla iletişime geçecekler.

   Cevapla
   • Eylül 10, 2019, 5:28 pm
    Kalıcı bağlantı

    Merhaba bana pencere tipi klima lazım ama az yakacak bunların inverter i var mı

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: