Mobil Klimaların Özellikleri ve BakımıGeniş ürün yelpazesine sahip olan klimaların son dönemlerde en çok tercih edilen bir türü de mobil klimalar olmaktadır. Ergonomik tasarımları nedeni ile portatif klima olarak da adlandırılan bu cihazların en dikkat çekici özelliği kolay taşınabilir olmalarıdır. Diğer klima türlerinden farklı olarak istenilen her mekan ve ortamda rahatlıkla kullanılabilen bu klimalar fiyat açısından da diğer klimalardan daha uygun olup çoğunluk tarafından kullanılmaktadır.

Mobil klimaların taşınabilir olmasının yanında bir diğer büyük avantajı da montaj işlemi gerektirmemesidir. Satın alındığı gibi hiçbir işlem yapılmadan doğrudan kullanılmaya başlanabilen bu cihazlar teknik servis maliyetinden kaçınan kullanıcılar için doğru bir seçim olmaktadır. Mobil klimalar ana gövdeden oluşurlar ve hiçbir dış üniteye sahip değildirler. Böylelikle kurulum aşamasında doğru yer seçimi, menfez açımı gibi iş yüklerinden de kullanıcılarını kurtarmaktadır. Birçok artısı bulunan mobil klimaların performans açısından diğer klimalardan geri kalan bir tarafı da bulunmamaktadır. Bu klimalar ile de ortalama aynı enerji tüketimi ile aynı ısı dengesi yakalanabilir.

Mobil Klimaların Kullanıldığı Mekanlar

Spesifik olarak sadece belirli bir alanda kullanılabilir olmayan mobil klimalar istenilen her yerde dilenilen zaman çalıştırılabilmektedir. Genellikle ev, ofis, sınıf, toplantı salonu ve mağaza gibi yüz ölçümü olarak çok da geniş olmayan alanlarda kullanımı tercih edilmektedir. Kullanılan alan büyüdükçe istenilen performansı yakalamakta güçlük çekilebilecek olan bu cihazlar istenildiği zaman istenildiği yere taşınabilmektedir. Adını bu taşınabilirlik özelliğinden alan mobil klimaların nakil işlemi için de teknik bir destek almanız zaruri değildir. Fiyat açısından ortalama bir duvar tipi split klima ile hemen hemen aynı tutarda olan mobil klimaların genellikle sıkça taşınma işlemi gerçekleştiren memurlar ve öğrenciler tarafından tercih edildiği görülmektedir.  

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Mobil Klimaların Özellikleri ve Bakımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: