Çok sayıda çeşidi olan klimaların en yaygın kullanılan türü split klimalardır. Ergonomik ve yüksek performanslı olmaları sebebi ile tercih edilen split klimalar uzun yıllar kullanıma elverişli cihazlardır. Bu tip klimaların montaj işleminde muhakkak profesyonel bir kişiden hizmet alınmalıdır.

Bir klimadan beklenen verimin tam anlamı ile alınabilmesi için öncelikle montajının doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Split klimalar adından da anlaşılacağı üzere donanım anlamında bölünmüş olan elektronik cihazlardır. Bu klimalar iç ve dış ünite olmak üzere iki parçadan oluşurlar. Bu nedenle iç ünitenin ayrı, dış ünitenin ayrı montajı olmaktadır. İki aşamalı olan montaj işlemi haliyle tek üniteden oluşan klimaların montajından daha uzun sürmektedir. Klima montajına başlamadan önce karar verilmesi gereken ilk nokta, klimanın nereye takılacağı hususudur.

Hem dış üniteye yakınlık hem de verimlilik açısından bu seçimin dikkatli ve bilinçli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Teknik personel ile kullanıcı ortak karar aldıktan sonra fiili olarak montaj işlemine başlanır.
Klima montajı için gerekli araç gereçler hazırlandıktan sonra montajın gerçekleştirilecek olduğu duvara dübel desteği ile askı aparatları takılır. Klimanın enerji besleme hattının yeri ayarlanır. Devamında bağlantı borularının dışarıya çıkacağı yerler tespit edilir.

Enerji besleme ile alakalı bir sorun var ise topraklama ya da faz arttırımı gerçekleştirilir. Son olarak da montaj alanında herhangi bir tesisat bağlantısının olup olmadığı kontrol edilir.
Daha sonra iç ünitenin arkasında yer alan montaj plağı, ünitenin mevcut tırnaklarına zarar vermemek sureti ile yerinden çıkartılarak duvara sabitlenir. Darbeli matkap ile montaj plağı duvara oturtulur ve iç ünite monte edilerek işlem tamamlanır. Dış ünite için de benzer adımlar tekrarlanarak yerleştirme gerçekleştirilir ve split klimanın montajı bu şekilde tamamlanmış olur.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Split Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: