Diğer klimalarda olduğu gibi rooftop tipi klimalar da adını kullanım özelliklerinden almaktadır. Rooftop klimalar, iç ve dış ünitelerin bir araya geldiği klima türü olarak bilinmektedir. Bu tür klimaların yaygın olarak kullanıldığı yerleri büyük ticaret merkezleri, havaalanları, restoranlar, alışveriş merkezleri, toplantı ve konferans salonları, endüstri merkezleri, lojistik alanlar ve geniş depolar şeklinde sıralayabiliriz. Bu alanların ortak özelliği, geniş yüz ölçümüne sahip olmalarıdır. Bu tarz alanlarda kullanıma elverişli olan rooftop klimalar da kendi içlerinde birçok çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitleri de su soğutmalı ve hava soğutmalı rooftop klimalar olarak sıralayabiliriz.

Bu tür klimaların çalışma esası, cihazın içerisindeki havayı dönüştürmeye dayanmaktadır. Rooftop klimalar bulundukları ortamdaki havadan yararlanırlar. Çalıştıkları süre boyunca ortama temiz hava vererek ortamdaki sağlıklı atmosfer değerini yükseltirler.

Rooftopların montajının yapılabilmesi için belli alan özelliklerinin mevcut olması gerekmektedir. Başlı başına bir büyüklüğe sahip olan bu cihazlar ayrıca hiçbir üniteye sahip değildir. Tek merkez üzerinden hava dağıtımı yapan rooftopların montajından önce nereye takılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Bu karar alındıktan sonra sabit hava kanalları açılır ve klimanın hava sirkülasyonu sağlanır.

 

Estetik açıdan sadece dış mekanlara göre tasarlanan rooftop klimalar, diğer klimalara kıyasla hava kaybının en az yaşandığı klima türleridir. Hem iç hem de dış yüzeyi kolay bir şekilde temizlenebilir. Bu nedenle klimanızın periyodik temizlikleri dışında dilediğiniz zaman bakımını kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Rooftop klimalar, dışarıdan içeriye aktarmış oldukları havayı filtrelerler ve bu sayede iç kısma pis havanın girmesine engel olurlar. Bu klimalar, çalıştıkları ortamdaki havayı en hızlı ve en kaliteli şekilde temizleyebilen klimalar olarak ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda, sadece ısıtma ya da soğutma özellikleri olan rooftop klimalar da bulunmaktadır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Rooftop Klimalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: