Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?Kendi içlerinde işleyiş sistemleri ve kullanım alanlarına göre değişkenlikler gösterilen klimalardan sıklıkla karşılaşılanı split klimalardır. Bu tip klimalar bağımsız ünite sistemlerine sahip olup kullanım açısından oldukça pratiktir. Küçük alanlarda bireysel kullanımlar için çok elverişli olan bu klimalar da kendi içlerinde gruplara ayrılmaktadır.
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır. Hava sirkülasyonunun yalıtım ve iletken borular sayesinde dış üniteden başlayarak iç üniteye aktarılması mantığına dayalı olarak çalışan bu klimalar, bu sayede diğer klima türlerine göre çok daha sessiz bir performansı sergilemektedir.Ana hatları ile split klimalar 4 çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1-) Duvar Tipi Mono Split Klimalar

Genellikle evlerde kullanılan, ufak boyutlu klimalardır. Adındaki “Mono” kelimesinden de anlaşılacağı üzere sadece bir adet dış üniteleri mevcuttur. Bu tür klimalar bir adet dış ünite ile çok sayıda iç ünite bağlanabilirler.

2-) Duvar Tipi Multi Split Klimalar

Bu türdeki klimalar daha geniş alanlardaki iklimlendirilmeyi sağlamak için kullanılmaktadır. Büyük ve hacimli alanlardaki her bir noktayı aynı oranda soğutmak ve ısıtmak için tercih edilen bu klimaların dış ünite sayısı birden fazladır. Kullanım amaçları gereği bu klimalar genelde, alışveriş merkezleri, hastaneler ve restoranlar gibi yerlerde kullanılmaktadır.

3-) Salon Tipi Split Klimalar

İnsanların çok daha hareketli olduğu ve hava akımının daha hızlı değişmesi gerekli olan yerlerde tercih edilen salon tipi Split klimalar, çok güçlü ve yüksek enerjili iç ünitelere sahiptir. Bu nedenle diğer iç ünitelerden farklılık gösteren bu cihazlar duvara monte edilemez ve alandaki sağlam zeminlere sabitlenerek çalıştırılırlar.

4-) Yer / Tavan Tipi Split Klimalar

Bu klimalar en uygun iklimlendirmeye ulaşmak ve ortam estetiğini bozmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak otel lobilerinde ve toplantı salonlarında kullanılırlar. Yere ve tavana kurulumu gerçekleştirilen bu klimaların varlığını ancak klima çalıştığında fark etmek mümkün olmaktadır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: