Klima Arızaları Nelerdir?Klima Arızaları Nelerdir?

Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir. Özellikle yaz aylarında yoğun olarak kullanılan klimaların bakımlarının aksaması durumunda arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi klimaların da arızalanması çok olağandır. Önemli olan, belirli arızalanma durumları karşısında sorunun ne olduğunu anlayabilmek ve müdahale edilebilecek düzeyde olan problemler karşısında ne yapılması gerektiğini bilmektir.

 

Klimalar özellikle yaz mevsiminde yoğunlukla kullanıldığı için en geç ilkbahar döneminde bir sorunu olup olmadığı konusunda kontrol edilmelidir. Klimalar kullanılmaya başladıkça içerisinde bulunan gaz düzeyi ve doğal olarak gaz basıncı düşmektedir. Bu sorun fark edilmez ise ısı ve hatta cihazın kaybına yol açabilir. Bu nedenle ara ara klimanın gaz seviyesi kontrol edilmelidir.

Bunun dışında, klimanın içerisinde yer alan sigortanın atması ya da kapalı olması sorunu ile de karşılaşabilirsiniz. Klimaya gaz veren vana kapanmış olabilir. Cihaz bu durumda iken çalıştırılırsa ikaz verir ve uyarı mahiyetindeki kırmızı ışık yanıp söner. Bu durumda gaz akışı kontrol edilip vakit kaybetmeden profesyonel bir ekip çağırılması gerekmektedir. Aynı durum havalandırma filtresinde tıkanmalar yaşanan klimalar için de geçerli olmaktadır.

Klimaların genellikle ön kısmında yer alan düğmeler doğru konumda olmayabilir ya da iç kısımlarında yer alan düzeneklerin çalışma sistematiğinde aksamalar yaşanabilir. Bu tip durumlarda klimanızın çalıştırılmasında sakınca olmayıp sadece sorunun düzeltilmesi için doğru işlemin yapılması gerekmektedir. Sahip olduğunuz klimanın markası her ne olursa olsun satın alma işlemi esnasında size cihaz ile birlikte verilen kullanma kılavuzunda yer alan yönergeleri dikkatlice okumalı ve arızalar karşısında bu bilgileri dikkate alarak hareket etmelisiniz.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Arızaları Nelerdir?

Klima Arızaları Nelerdir?” üzerine 8 düşünce

 • Ocak 19, 2018, 8:32 pm
  Kalıcı bağlantı

  Klimanın ekranında :|:|: şeklinde yeşil renkte işaret çıkıyor ve ısıtmıyor ne yapabiliriz

  Cevapla
  • Mart 17, 2018, 10:24 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba Ali Bey,
   Aldığınız Hata kodu hakkında teknik servisten arkadaşlar tarafınızı dönüş yapacaklardır.

   Cevapla
  • Mart 13, 2019, 10:43 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba Burak bey,
   Klimalarınızın ılık üflemesinin bir çok sebebi olabilir bunlardan sadece birisi gazın bitmiş olmasıdır. Teknik servisten arkadaşlar sizinle bu konu hakkında iletişime geçecekler.

   Cevapla
 • Ekim 9, 2019, 10:39 pm
  Kalıcı bağlantı

  61 kodu çıkıyor boru sıcaklığı ne demek oluyor ne yapabilirim

  Cevapla
  • Ekim 31, 2019, 8:17 am
   Kalıcı bağlantı

   Merhaba murat bey,
   İlgili arkadaşlara sorununuzu ilettim gün içerisinde sizinle iletişime geçecekler.

   Cevapla
 • Mart 22, 2020, 10:19 am
  Kalıcı bağlantı

  slm benim vestel kılimam iki gündür 93 sayı ekranda çıkmıştır yanıp süniyor bu neden olabilir kilimam şuanda çalısmiyor

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: