Bir klimanın bakım işlemleri kadar montaj işlemleri de oldukça büyük önem taşımaktadır. Doğru bir şekilde doğru bir yere monte edilmemiş olan klimalar kullanıcıların sağlığına zarar verebileceği gibi sistemsel arızalanmalara da sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle montaj işlemi muhakkak bu işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu hizmeti satın alırken de hizmet içerisinde montaj yer seçimi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü siz her ne kadar estetik açıdan değerlendiriyor olsanız da klimanın gerek iç gerekse dış ünitesinin montajında belirli fiziki koşul ve kriterler dikkate alınarak kurulum gerçekleştiriliyor olmalıdır.

Klimanın iç ünitesi genellikle pencere yakını olan duvarlara ya da alanlara monte edilmektedir. Dış ünitesi olan klima tipleri için ise durum biraz daha farklıdır. İç ve dış üniteler birbirine olabildiğince yakın bir şekilde takılmalıdır. Dış ünitenin atmosfer akımı ile rahatça temas edebileceği yerlere monte edilmesi gerekmektedir. Ayrıca klimanın çalışma performansını yüksek seviyede tutmak için de bakır boru tesisatının olabildiğince kısa mesafede olması gerekmektedir. Bu aynı zamanda montaj maliyetini de düşüren bir etkendir.

Dış ünite montajında en ideal nokta, hava sirkülasyonuna engel olmayan, kör bir alandır. Dış ünitenin takılacağı alana yakın hiçbir ısı verici cihazın olmaması gerekmektedir. Buhar kaynakları, egzoz fanları ve üfleme ağızlarından mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Ayrıca dış üniteler hiçbir şekilde topraklık alanlara monte edilmemelidir. Bu cihazların eğimli bir şekilde monte edilmesinden de kaçınmak gerekmektedir. Çünkü eğik bir şekilde monte edilen dış üniteler arıza yapmaya oldukça elverişlidir. Son olarak dış ünitenin takılacağı yer seçiminde, o yerin mevcut sigorta değerleri dikkate alınmalıdır. Ancak sigortanın kuvveti ve faz değerleri yeterli ise o alana dış ünite montajı gerçekleştirilebilir demektir.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Dış Ünitesi Nereye Takılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: