Son yıllarda havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde yoğuşma tekniği ile hemen her ev ve iş yerinde karşımıza çıkan klimalar , en çok tercih edilen elektronik cihazlar haline gelmeye başlamıştır. Bu cihazların kullanımı oldukça kolaydır. Bir kumanda ile kontrolü sağlanabilen klimaların montajından demontajına kadar geçen süreçte yapılması gereken tüm işlemlerde profesyonel kişilerden destek almak gerekmektedir. Gerek hacim gerek fonksiyon olarak bireysel hakimiyetin basit olmadığı bu ürünlerde işi bir bilene bırakmak, alınacak en doğru aksiyon olacaktır.

Klimanın kullanımına başlamadan önce ihtiyaç duyulan ilk işlem pek tabi montaj olmaktadır. Teknik uzmanlar tarafından ortalama 45 dakika içerisinde tamamlanabilen bu işlemde neler yapıldığı kullanıcılar tarafından da bilinmelidir. Çünkü; montajı doğru bir şekilde gerçekleşmeyen klimalar ilerleyen zamanlarda kullanıcılar için olumsuz nitelikte gelişmelere neden olabilmektedir.

Bir klimanın montajının nasıl yapıldığı şu şekilde özetleyebiliriz. Öncelikle klimanın nereye monte edilmesi gerektiğine teknik uzman ve kullanıcı ortak bir şekilde karar vermelidir. Yer seçiminin ardından uzman kişi montaj esnasında kullanacağı aparatları çıkartarak ortamı hazırlar. Bu noktada klimanın türü devreye girmektedir. Çünkü tek üniteden oluşan bir klimanın montajı ile iki üniteden oluşan klimanın montaj işlemleri arasında belirgin farklılıklar bulunmaktadır. Ancak tüm klimalar için montaj sac parçaları kullanılmaktadır. Bu parçalar klimanın monte edileceği yere takılarak dübeller ile sabitlenir. Klima askıları drenaj hortumunu engellemeyecek şekilde ortalanır. Klimanın dış ünitesi var ise hava akışının sağlıklı olması için pencereye yakın yerlere montaj tercih edilir ve pencere yüzeyinde menfez açma işlemi gerçekleştirilir. Devamında ise elektrik kabloları bağlantıları gerçekleştirilir ve sigorta hattı kontrolü sağlanır. Şayet yetersiz düzeyde faz varsa sistemde faz değişikliği yapılmalıdır. Son olarak klima gövdesi yerleştirilerek çalıştırmaya hazır hale getirilir.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: