Günümüzde en çok tercih edilen ve kullanımı en kolay olan klimaların başında split klimalar gelmektedir. Her geçen gün daha da büyüyen küresel ısınma sorunu karşısında yetersiz kalmamak için devamlı gelişen teknoloji sayesinde havalandırma ve iklimlendirme ihtiyacını gidermek için ortaya çıkan klimalar artık hemen hemen her ev ve iş yerinde karşımıza çıkmaktadır. Buhar sıkışması ve yoğuşma temeline dayalı olarak çalışan bu klimaların oldukça verimli olduğu söylenebilir. Ancak bu verimin her daim en üst düzeyde olması için bakımlarının düzenli aralıklar ile yapılıyor olması gerekmektedir. Bu bakımların da muhakkak profesyonel teknik uzmanlar tarafından yapılıyor olması gerekmektedir.

 

Split klimaların işleyiş sistemlerinde belirli arızaların oluşmasını engellemek ve cihazın çalışma veriminde artış sağlamak için gerçekleştirilen tüm işlemler klimanın bakımına dahildir. Belli periyotlarda büyük bir özen ile yetkin kişilerce yapılması gereken bakım işlemleri; klimaların kullanım ömrünü uzatmaya, sistemden kesintisiz faydalanma fırsatını arttırmaya, sistemde oluşabilecek kesintilerden ötürü doğabilecek kayıpları azaltmaya, masraf giderlerini azaltmaya yaramaktadır. Genel çerçevede, bakım işlemleri gerçekleştirildikleri zaman aralıklarına göre isimlendirilirler. Her periyotta yapılan bakım işlemleri bir sonraki bakıma kadar split klimaların arızalanma ihtimalini düşürerek hem iş yükünü hem de potansiyel masrafları daha da azaltmaktadır.

 

Split klimaların bakımları esnasında teknik donanımdan iç ünitelerin kontrolüne kadar birçok farklı işlem gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler; filtrenin temizlenmesi, klima kumandasının teknik kontrolü, hava giriş ızgaralarının açılması, iç ünitedeki serpantinlerin kimyasal ilaçlar ile dezenfekte edilerek yıkanması, iç ünitenin kablo bağlantıları ile fanların balans kontrolü ve akım, sigorta ile güç ölçümlerinin yapılması şeklinde sıralanabilir. Bu bakımlar aksatılmadan, düzenli bir şekilde işinin ehli olan kişiler tarafından gerçekleştirilir ise split klimaların bakımları tam anlamı ile yapılmış olacaktır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Split Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: