Klima Bakımı Ne Kadar?Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir. Teknik uzmanlar tarafından büyük bir özen ile gerçekleştirilen bakım çalışmaları, klimalarınızın olası arızalanmalarının önüne geçmekte ve yakıttan tasarruf etmenizi sağlayarak faturalarınızın daha düşük tutarlarda gelmesine yardımcı olmaktadır.

Bakımı yapılacak olan klimanın markası ne olursa olsun her model için belirli bir fiyat teklifi sunulmalıdır. Klimanın türlerine göre yapılacak olan bakım işlemleri kendi içerisinde değişiklik göstereceği için bakım fiyatları da bu türlere göre değişkenlik göstermektedir. Yani bir mono split klima ile kanallı tip klimanın bakım fiyatları birbirinden farklıdır.

Klimaların bakım fiyatları ortalama 100 – 200 TL arasında değişmektedir. Alacağınız hizmet karşılığında ne kadarlık bir masrafa gireceğinizi net olarak öğrenmek için hizmet alacağınız servis sağlayıcınız ile detaylı bir görüşme gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Bakım Masrafları Gözünüzde Büyümesin

Bir klimanın bakımı, cihazın işleyişinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için önemli olduğu kadar olası arızalanma durumlarının önüne geçilmesi için büyük önem taşımaktadır. Yılda en az bir defa yapılması gereken bakım işlemleri aksatıldığı takdirde ilerleyen zamanlarda daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Yılda bir defaya mahsus olmak üzere yapacağınız 100 TL masraf ile 2000 TL ve üzeri bir kaybın önüne geçebilirsiniz. Sonuçta bakımı yapılmayan klimalar arızalanmaya çok daha elverişli olan ürünlerdir ve bazı büyük arızaların onarımı için harcayacağınız miktar neredeyse yeni bir klima fiyatı ile eş değer olabilmektedir.

Ayrıca bakım için ayıracağınız bütçe, yıl boyunca yapacağınız enerji tasarrufu ile kendisini amorti etmektedir. Özellikle yaz aylarında yüksek düzeyde kullanacağınız klimalarınızın faturalarınıza olan yansımasının daha düşük olması için de klimanızın bakım işlemlerinin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Bakımı Ne Kadar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: