Klima Arıza HizmetleriKlimanız arıza yaptığında, yetkili klima servisimize ulaşarak profesyonel hizmet alabilirsiniz. Uzun yıllardır kaliteli hizmet anlayışı ile işlemlerimizi sürdürmekteyiz. Ekonomik fiyat aralıklarında hizmet vererek, cihazınızı tamir etmekte ve bakımını gerçekleştirmekteyiz. Cihazınızın ömrünü uzatmakta, enerji tasarrufu yapmanızı sağlamaktayız.

Klimanın Arıza Yaptığı Nasıl Anlaşılır?

Cihaz yeterli üfleme yapmıyorsa, filtreler kirlenmiş olabilmektedir. Cihaz ısı vermiyorsa, verdiği havayı keserek dinlenmeye geçiyorsa cihazınız arızalanmış olabilmektedir. Cihaz su akıtıyorsa hortumu tıkanmış olabilmektedir. Cihazdan ses geliyorsa arıza yaptığı düşünülebilir.

Klimalar Neden Arızalanır?

  • Cihaza enerji gelmiyor olabilir. Prizde veya buatta gerilim sorunu varsa, bu durumda cihazda arızaya neden olabilir.
  • Fan motoru ve ekovat zamanla arızalı yapabilmektedir. Bu durumda cihazın kısa sürede deforme olmasına neden olmaktadır.
  • Yanlış kurulum sonucunda, termost bağlantısı yanlış olabilir. Termost arızası sonucunda, motor fazla ısınma ve soğuma sorunu yaşayabilmetedir.
  • Cihazın ekovat termiği arıza yapabilir. Elektrik kontakları yapılmışsa ve akım geçmiyorsa, ekovat rölesi arıza yapabilir. Bu durumda cihazın kısa süre içerisinde arızalanmasına neden olmaktadır.  
  • Daimi veya ilk kalkınma kondansatörleri arızalı yapabilir. Arızalı kondansatörler cihazın ömrünün kısalmasına sebebiyet vermektedir.
  • Beslenme kabloları kısa devre yapabilmektedir. Kısa devre yapan kablolar, cihazın ömrünü azaltmaktadır.
  • Sistemde gaz kaçağı varsa, klimanın kapanmasına neden olmaktadır.
    Kapakciklarda toz birikirse, drayerler tıkanabilir ve klima sistem dışı kalabilir.
  • Fan motorunda toz biriktirse, cihaz sesli çalışabilir. Cihazdan çıkan ses,  yaşam kalitenizi kötü şekilde etkilemektedir.

Cihazınızın ömrünü uzatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğru müdahalelerle uzman personellerimiz klima, bakım ve onarım hizmeti vermekte, enerji ve maddi tasarruf sağlanmanıza olanak sağlamaktadır. Bize ulaşarak düşük bütçelerle, kaliteli hizmet alabilirsiniz.  

Klima Arızası ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.

Klima Arızasında 22 Yıllık Tecrübe ve Güven

Arayın

error: