Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi klimalarda da dönem dönem belirli arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların boyut ve ehemmiyetine göre genellikle teknik servis ve uzmanlardan destek alınır. Kullanıcıların sağlığı ve güvenliği için doğru olan adım da budur. Klima arızalarının önüne geçilmesi ve minimum düzeyde tutulması için rutin bakımlarının yaptırılıyor olması gerekmektedir. Ancak bakım işlemleri hiçbir zaman %100 arıza oluşumuna engel teşkil etmemektedir. Klimanın sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi, gösterdiği performansın her zaman üst düzeyde olabilmesi ve kullanım ömrünün uzun olması için periyodik bakımlarının düzenli bir şekilde, uzman kişilere yaptırılması önerilmekte ve bu şekilde arıza yapma ihtimalini en düşük seviyeye çekmek hedeflenmektedir.

 

Sistemsel işleyişinde bir farklılık olduğunu gözlemlediğiniz klimanızın tam olarak nerede sorun yaşamaya başladığını tespit etmeniz oldukça önemlidir. Ancak bu şekilde klimanızın sorunun ne olduğunu anlayabilir ve destek hizmet alacağınız kişilere doğru bir şekilde bu sorunu ifade edebilirsiniz. Tespit edilmemiş arızalanma durumlarında sorun net bir şekilde tanımlanmadığı için hem tamir işlemleri daha uzun sürmekte hem de birçok inceleme yapıldığı için daha yüksek maliyetli olmaktadır.

 

Meydana gelen arızanın nereden kaynaklandığını tespit etmek için yapılması gereken işlemler oldukça basittir. Öncelikle klimanın elektrik bağlantısında herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Kabloların prize takılı ve sigortaların açık olduğundan emin olunur. Şayet bununla alakalı bir sorun yok ise klimanın kumandasının kontrolüne geçilir. Bazen klima kumandasının pili bitebilir ve bunu fark etmeyen kullanıcılar klimalarının arızalandığını düşünerek bir teknik servise başvurabilir. Bu da her iki taraf için gereksiz yere yapılmış işlemlere neden olabilir. Bu konuyla alakalı bir sorun da yok ise arıza büyük ihtimalle ünite içi parçalardadır ve derhal bir teknik uzman çağırılarak olaya müdahale edilmelidir. Uzman kişiler klimayı kontrol ederek arızanın nedenini bulacak ve sorunu giderecektir.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: