Klima Modelleri Nelerdir?Klima Modelleri Nelerdir?

İklimlendirme sistemlerinin en çok tercih edilen ve en fazla kullanılan ürünü olan klimalar, kullanıcılarına daha sağlıklı ve daha konforlu bir yaşam alanı sunmak için üretilmiş cihazlardır. Bu cihazlar kullanıcı kitlesine ve bulundukları ortama göre değişkenlik göstermektedir. Bir ev ahalisini ısıtmak ya da serinletmek için kullanılacak olan klima türü ile bir iş yerinde onlarca kişinin ihtiyacını giderecek klima türü birbirinden çok farklıdır. Havada bulunan toz ve diğer partikülleri filtreleyerek isteğe bağlı olarak ortamı nemlendiren ya da ortamın sıcaklık düzeyini değiştiren bu cihazlar kendi içerisinde işlevlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Ana hatları ile yedi çeşide ayrılan klimalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • Split Klimalar
  • Dış Ünitesiz Klimalar
  • Pencere Tipi Klimalar
  • Hijyenik Klimalar
  • Mobil Klimalar
  • Rooftop Klimalar
  • Hassas Kontrollü Klimalar

Ana hatları ile bu maddeler halinde sıralanan klimaların her biri barındırdıkları özellikler ile birbirinden ayrılmaktadır. Genellikle gündelik hayatımızda karşımıza çıkan ve evlerimizde kullandığımız klima türleri split klimalar başlığının altında yer almaktadır. Bu tür klimalar da kendi içerisinde birçok çeşide ayrılır.

Split Klimalar

Bireylerin ısıtma, soğutma, hava kontrolü ve nem değişimi gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yardım aldıkları cihazların başında gelen klimalardan en yaygın olanı split klimalardır. Soğutma sistemi parçaları bu cihazlarda iki ya da daha fazla gövde içerisinde yer almaktadır. Bir dış üniteye sahip olan split klimaların birden fazla iç ünitesi bulunmaktadır. Kendi içlerinde duvar tipi, salon tipi, kaset tipi, inverter, yer tavan ve kanallı tip split klimalar olmak üzere değişkenlik göstermektedir.

 

Hangi model klima kullanıcısı olursanız olun cihazınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken belli hususlar vardır. Bu hususlar sahip olduğunuz klimanın türü ve modeline göre değişkenlik gösterebileceği gibi ürününüzün yanında sizlere verilen kullanım kılavuzunda etraflıca anlatılmaktadır. Şayet satın almış olduğunuz klimanın modeli hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz internet sitemizde yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Modelleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: