Dış Ünitesiz Klimalar Hakkında BilgilerKullanım amacı ortamın ısı dengesini sağlamak temelli olan ve kullanıcılarına belirli bir konfor alanı sunan cihazlar olan klimalar birden çok çeşide ayrılarak hedeflenen amaca uygun çalışma sistemi gözetmektedir. Isıtma, soğutma, hava değişimi ve nem dengeleme özellikleri nedeni ile birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen bu ürünlerin modelleri ve farklı çeşitleri mevcuttur. Genelinde iç ve dış olmak üzere iki üniteye sahip olan klimaların bundan farklı olarak dış ünitesi olmayan türleri de mevcuttur ve ihtiyaç doğrultusunda kullanıcılar tarafından tercih edilebilmektedir.

Dış ünitesiz klimalar genellikle monoblok klimalar olarak adlandırılmaktadır. Bu tip klimalar diğerlerinden farklı olarak tek üniteden oluşmaktadır. Dış üniteleri olmadığından sadece ısıtma ve soğutma amaçlı kullanıma uygundurlar. Özellikle bulunulan ortamı soğutma ihtiyacı karşılanmak istendiğinde, diğer tip klimalardan farklı olarak bir drenaj sistemi kullanılmamaktadır. Drenaj bağlantısı olmadığı için de drenaj suyunu kendi içinde yoğuşturmaya odaklı çalışmaktadırlar. Bu su, kondenzasyon havası ile birlikte dışarıya atılmaktadır.

 

Dış Ünitesiz Klimaların Kullanım Avantajları

Normal tip klimalar dış ünite kurulumuna ihtiyaç duydukları için istenilen her yerde rahatça kullanılamamaktadır. Özellikle dış cephesine dikkat edilmesi gereken binalarda bu sorunun çözümü için dış ünitesiz klimalar üretilmiştir. Bu sayede dış cepheye görsel ve estetik açıdan zarar vermeden de klima kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bununla birlikte dış ünitesiz klimalar diğer klimalara göre çok daha az yer kaplamaktadır. Ergonomik açıdan da kullanıcılara avantaj sağlayan bu klimaları da duvara monte ederek kullanım alanından kâr sağlayabilirsiniz. Duvara monte edilecek olan dış ünitesiz klimalarda dikkatli olunması gereken tek husus, montajın gerçekleşeceği duvarın dış cepheye bakıyor olması gerektiğidir. Ayrıca bu klimalar sanki bir kalorifer peteğiymiş gibi pencere altlarına da monte edilebilmektedir.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Dış Ünitesiz Klimalar Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: