Klima Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?Klima Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Günümüzde değişen iklim koşulları insanları hızlı mevsim değişikliklerine ayak uydurmak durumunda bırakmıştır. Yaz dönemindeki aşırı sıcaklıklar ile kış dönemindeki fazla soğuk havalar normal ısınma sistemlerini yetersiz kılarak ilave araçların kullanılmasını gerekli kılmaya başlamıştır. Bu nedenle satın almaya ve kullanmaya en elverişli olan iklimlendirme sistemleri aracı klimalar yoğun bir ilgi görmeye başlamıştır. Hem ortam sıcaklığını hem de nem ortalamasını dengeleyici özellikler gösteren klimalar, ihtiyaç duyulan yere göre değişiklik göstererek çeşitlendirilmiştir. Çok sayıda alternatif modeli olan klimaların içerisinden herkes kendi ihtiyacını karşılayacak olan ürünü seçmekte ve yaşam alanına konforlu bir alan eklemektedir.

Klimalar gerek işleyiş sistemleri gerekse kullanım yerlerine göre birden çok çeşide ayrılmaktadır. Bunlardan en sık kullanılanı hiç kuşkusuz duvar tipi klimalar olmaktadır. Bu tipteki klimalar iç ve dış ünitelerden oluşmakta olup evlerde ve iş yerlerinde sıkça tercih edilmektedir. Diğer modellere göre daha az enerji tüketen bu tip klimalar çalışma esnasında da en az ses çıkartan cihazlar olmaktadır. Tüm alanlarda kullanılmaya elverişli olan duvar tipi klimaların fiyatları minimum 2.000 Türk Lirası’ndan başlayarak 8.000 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır.

Diğer Klima Çeşitleri

Duvar tipi klimaların dışında kanal tipi, kaset tipi, salon tipi, tavan tipi ve yer tipi klimalar da bulunmaktadır. Bu cihazların hepsi, adlarından da anlaşılacağı üzere kullanım yerleri açısından farklılıklar göstermektedir. Daha büyük alanlarda daha fazla kişinin havalandırma ve sıcaklık sağlama ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak değişiklik gösteren bu cihazların hepsi birbirinden fiyat açısından da değişiktir. Duvar tipi klimalar kadar uygun olmayan fiyatları nedeniyle çok sık tercih edilmeseler de genellikle büyük iş yerleri tarafından kullanılmaktadırlar. Yüksek maliyetlerini örneklendirmek gerekirse; bir yer tipi klimanın ortalama fiyatı 7.000 TL’den, bir kaset tipi klimanın fiyatı ise 6.000 TL’den başlamaktadır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Klima Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın

error: