Arçelik Klima Arızaları ve Hata Kodları

Arçelik klima arıza kodlarında ilk yapacağınız işlem arçelik klima ekranında ya da arçelik klima kumandasında hataya ait olan arıza kodu görünür. Arçelik klima arıza kodunu kitapcığından veya intertten arayarak klimanın neden arıza verdiği hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Açerlik klima hata kodunu yetkili servis söyleyip klimanız için ne kadar tamir ücreti olacağını da öğrenmeniz mümkün. Arçelik klima tamir ücretlerini de online bir şekilde sorarak öğrenmeniz mümkün. Klimaların arıza kodlarını farklılık göstermektedir. Fakat bazı klima arıza kodları ortak olmaktadır.

Run ve Timer lambalarının her ikisi de yanıp sönüyor ise dış ünitede anormallik, kapasitör arızası, kompersör arızası ve soğutkan yetersizliği olduğunu gösterir. Gaz eksiktir. Bu problem ile karşılaştığınızda merkezi aramalısınız.

Timer ışığı sönüp tekrardan açılıp sönüyorsa serpantin uygulamalarında anormallik olduğunu gösterir. Bu arızada ise servislerin müdahale etmesi gerekmektedir. E57 arızasında yetersiz soğutkanlık, gaz eksikliği, ara tesisatta bakır boru kırığı, kompersör basın düşüklüğü görülür.

 1. Led 1 defa yanar 3 saniye sönüp iç ünite termistör iç ünite temistörü değiştirilir.
 2. Led 2 defa yanar 3 saniye de sönüp dış ünite termistör dış ünite termistörü değiştirilir.
 3. Led 3 defa yanar 3 saniye de sönüp multi split de hem ısıtma hem soğutma hatası verir.
 4. Led 4 defa yanar 3 saniye de söner kompresör açık devrede kalır. Kontrol edilmesi gerekir.
 5. Led 5 defa yanar 3 saniye de söner ve haberleşme hatası ara bağlantı kablolarının kontrol edilmesi gerekir.
 6. Led 6 defa yanar 3 saniyede söner dc peak 2 hatası inverter klimada fazla akım kontrol edilmelidir.
 7. Led 7 defa yanar 3 saniyede söner ve fan çalışmıyorsa fan motoru kontrol edilmelidir.

Arçelik salon tipi  klima arıza kodları

CHO.ortam sıcaklığı sensörü arızası

CH1.evap boru sıcaklık sensörü hatası

CH2.görüntü panelindeki tuşlar arızalı

CH4.tahliye havası sıcaklık sensörü arızası

7300s-7400s arıza kodu ve 7000 klimalar

CO.ortam sıcaklığı sensörü hatası

C1.evap boru sensörü hatası

test çalışması fonksiyonu bu fonksiyon klima çalışmıyorken kullanılmalı are 7300s/7400s için sıcaklık ayarı azaltma ve açma kapama ,7300 ve 7400 için ise fan hızı ile açma kapama butonlarına aynı anda 3 sn basılarak çalıştırılır.

Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Arçelik Klima Arızaları ve Hata Kodları

Arçelik Klima Arızaları ve Hata Kodları” üzerine bir düşünce

 • Haziran 9, 2018, 5:44 am
  Kalıcı bağlantı

  Arcelik salontıipi klima normal çalışıyor ve dış ünite 2 veya 3 dk sonra devreden çıkıyor.
  Bunu defalarca tekrarlıyor sebebi ne acaba yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: