Siemens klima arızalarınızda ünite çalışmıyor ise elektrik kesintileri olabilir. Ünitenin fişi çıkmıştır kontrol etmelisiniz. Sigortası atmış olabilir. Uzaktan kumandanın pillerini kontrol edin. Zamanlayıcıdan ayarlanan süre yanlış olabilir. Bekleyin ya da zamanlayıcının ayarını iptal edebilirsiniz.

Klima etkili bir şekilde ısıtmıyor ya da soğutmuyor uygun olmayacak şekilde sıcaklık ayarı yapılmıştır. Sıcaklığı doğru ayarlamanız gerekir. Hava filtresini temizleyin. Evdeki kapıları ve pencereleri kapatın. İç ve dış ünitenin hava giriş çıkışlarının tıkanmadığına emin olun. Kompresör 3 dakikalık bir kısım boyunca koruması etkinleştirilmiş olmalıdır. Sorun devam ederse Siemens klima tamirlerini aramalısınız.

Odada tuhaf koku varsa su akıtıyormuş gibi bir ses duyarsanız normal. Sıkışmış bir hava sesiyse ısıtma işleminde buz çözülme işleminin başlangıcıyla bitiminde gerçekleştirmektedir. Rahatsız edici bir şekilde olmaması için daha fazla ses gelirse klima servisini aramalısınız.

Uzaktan kumanda aletinin göstergesi silikse piller bitmiştir ya da yanlış yerleştirilmiştir.

Mekan homojen şeklinde havalanmıyor ise klimanızın dikey ve yatay kanatlarının yönünde ayarlayarak oda sıcaklığının hava akımında içinde eşit dağılmasını sağlamalısınız. 30 seneye aşkın olan sektörle beraber deneyimli teknik ekiplerle İstanbul’un her semtinde ve mahallesine hizmete giren geniş servis ağlarından yararlanabilirsiniz.

 

Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi
EO Eeprom parametre hatası
E1 İç ünite/ dış ünite iletişim hatası
E3 Fan hızı kontrol dışı
E5 Dış ünite sıcaklık sensörü kısa ya da açık devre
E6 İç ünite ortam veya evaparatör sensörü kısa ya da açık devre
E7 Dış ünite fan hızı kontrol dışı
P0 Inverter modül aşırı akım koruması
P1 Aşırı yüksek ya da alçak voltaj koruması
P2 Kompresör üstü sıcaklık koruması
P4 Inverter kompresör hatası
Klima Bakımı Ne Kadar?
Bulunduğumuz ortamın sıcaklığını istediğimiz düzeyde tutmak için kullanmakta olduğumuz klimaların belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Klima Montaj Fiyatı ve Ücreti Nekadar?
Kaliteli bir yaşam standardını yakalamak ve bulunduğunuz ortamda istediğiniz sıcaklık düzeyini yakalamak için satın almış olduğunuz klimaların montaj işlemleri büyük ölçüde önem arz etmektedir.
Klima Montajı ve Demontaj Ne Kadar?
Bulunulan ortamı istenen sıcaklık şartları altında tutarak belirli bir konfor imkanı sunan klimalar için dikkat edilmesi gereken ilk husus, satın alınmış olan klimanın montajının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir.
Klima Sökme Ücreti Ne kadar?
Kar Klima Servisi de on yıllık deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize klima montajında olduğu gibi klima söküm ve nakil işlemlerinde de hizmet vermektedir.
Klima Montajı Ne Kadar Sürer?
Klimanızın montajı için hizmet alacağınız teknik servisi muhakkak önceden araştırmalı ve hakkında yapılmış yorumları incelemelisiniz. Ancak bu şekilde doğru bir seçim yapabilir ve ürününüzü güvenilir ellere teslim edebilirsiniz
Klima Söküm Montaj Fiyatları
Bu alanda yetkinliğini belgelerle kanıtlamış olan birçok teknik servis firmasının klima montajı için sunduğu fiyat teklifi 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?
Klimayı oluşturan parçaların net bir şekilde tanınıyor olması gerekmektedir. Tipine göre değişiklik gösteren; iki, üç ya da dört yollu olabilen valflerin kontrolünün sağlanarak değiştirilmesi de diğer bir arıza giderme yöntemidir.
Split Klimalar Özellikleri ve Bakımı Nasıl Yapılır?
Split klimalar cihaz parçalarından birinin iç birinin de dış ünite olarak ikiye ayrıldığını belirtmek için kullanılan genel bir kavramdır.
Klima Arızaları Nelerdir?
Günümüzde hemen her ev ve iş yerinde bulunan, bulunulan ortamın ısıtılmasından soğutulmasına kadar birçok ihtiyacı tek bir üründe karşılayan cihazlar olan klimalar hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.
Hijyenik Klimalar Hangileridir?
Bulunulan yerin ısı dengesini istenilen seviyede tutmanın yanı sıra ortamdaki havanın sağlıklı olmasını da sağlayan klimalar bu iki faktör nedeniyle akıllara gelebilecek her alanda kullanıma uygun olmaktadır.
Siemens Klima arızaları ve arıza kodları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: